Sportovec školy

celoroční soutěž

Sportovně turistické kurzy

v ČR a v Itálii

Lyžařské kurzy

v Jeseníkách

Česko – slovenská interliga

volejbal, florbal, stolní tenis, jízda zručnosti autem a traktorem

Sportovní aktuality

Sportovec školy

Pojď ukázat své sportovní přednosti!

Soutěžící během školního roku absolvují řadu disciplín a jejich výsledky se postupně sčítají. Sportovcem či sportovkyní školy se stane ten nejvšestrannější. Portfolio soutěží chlapců a dívek se trochu liší.

Soutěž je dobrovolná, je možné se zúčastnit i jen některých disciplín. Pochopitelně pro vítězství v soutěži je potřeba nasbírat body ze všech.

Přehled disciplín:

Plavání 100 m v.z. (H + D)
Benč (50 % hmotnosti) (H)
Běh 100 m (H + D)
Sedy – lehy (1 minuta ) (H + D)
Běh 4000 m (H)  /  2000 m (D)
Basket – hody na koš, 12 pokusů (H + D)
Kliky (H)
Kolo – časovka do 10 km (H + D)
Shyby (H)   /   přednožení (D)
Hod – granát (H + D)

Hlavní organizátoři:

Mgr. Pavel Dubec, Mgr. Hana Fingerhúttová, Mgr. Jitka Horňáčková , Mgr. Barbora Kolenovská, Mgr. Petr Šustala

Garant soutěže:

PaedDr. Bohumír Kusý

Sportovně turistické kurzy

Sportovní kurz v Itálii

se koná zpravidla začátkem září a účastní se jej studenti 3. ročníku. V kempu v Rodi Garganico jsou zajištěna sportoviště, součástí je pochopitelně plavání v moři a nechybí ani turistické výlety do okolí. Program je pro každý rok upřesněn.

Tuzemský sportovní kurz

bývá v červnu. Účastníci zpravidla projíždí cyklistické trasy na severní Moravě a účastní se řady dalších aktivit.

Lyžařské kurzy

Za sněhem jezdíme každoročně v únoru či v březnu do Jeseníků. Ve středisku pod Pradědem je záruka sněhu i v nepříznivých letech. Terén vyhovuje začátečníkům i zkušeným lyžařům. Pod vedením instruktorů se jezdí na lyžích nebo na snowboardech, účastníci si vyzkoušejí i populární jesenickou běžeckou trasu na Švýcárnu.

Česko – slovenská interliga

Interliga je soutěž s mnohaletou tradicí. Vznikla jako pokračování zaniklé Česko-polské interligy. Jde původně o aktivitu zemědělských středních škol, dnes ovšem mají školy více oborů a soutěž je pro všechny jejich žáky. Tradičními disciplínami jsou především turnaje družstev ve volejbalu (dívky) a v jízdě zručnosti traktorem a osobním autem (zpravidla chlapci). Později přibyly soutěže ve stolním tenisu a florbalu. Jedná se nejen o sportovní, ale i společenské setkání studentů středních škol z regionů Moravy a Slovenska.

Interligu organizují jako vzájemnou soutěž čtyři školy: Střední škola technická a zemědělská Nový Jičín, Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov p.R., Stredná odborná škola polytechnická Liptovský Mikuláš a Stredná odborná škola Kežmarok. Turnaje se konají střídavě na všech zúčastněných školách.

Z organizačních důvodů jeden „ročník“ trvá dva roky a sestává ze čtyř soutěžních kol pořádaných na zúčastněných školách. Osm ročníků tedy znamená šestnáctiletou tradici Česko-slovenské interligy. Každé kolo má svou výsledkovou listinu, tedy i své vítěze v každé disciplíně. Výsledky všech čtyř kol se sčítají a při závěrečném jsou vyhlášeny i výsledky za celý ročník.

Zúčastněné partnerské školy – odkazy na weby:

   Stredná odborná škola Kežmarok

   Stredná odborná škola polytechnická Liptovský Mikuláš

   Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov p.R.