březen 2023
Lukáš Klézl, žák 1. ročníku (!) zvítězil v soutěži truhlářských učňů pořádané Klastrem českých nábytkářů. Mistrovství ČR se konalo začátkem března 2023 v rámci veletrhu MOBITEX na výstavišti v Brně.
Finále soutěže se zúčastnili vítězové regionálních kol a spolu s nimi také hostující účastníci z Maďarska, Polska a Slovenska, celkem 21 soutěžících. Lukáš navázal na stejné umístění svého bratra v roce 2018 a dalšího našeho žáka, který byl v následujícím roce druhý. Hoši prokázali nejen své znalosti a zručnost, ale také výbornou úroveň přípravy v odborném výcviku na naší škole.
V červnu pak přehlídka České ručičky  pořádala pro nejlepší žáky – vítěze republikových soutěží, kteří se rozhodli pro řemesla, slavnostní galavečer. Lukáš a jeho učitel Zdeněk Černoch protentokrát vyměnili montérky za oblek a v Brně převzali zasloužená ocenění.
 
leden 2023
NAŠI TRUHLÁŘI USPĚLI V REGIONÁLNÍM KOLE ODBORNÉ SOUTĚŽE

Naši žáci opět prokázali dobrou řemeslnou zručnost. V soutěži truhlářských učňů získali výborná umístění a navázali tak na úspěchy školy z minulých let.
Mistrovství České republiky oboru truhlář každoročně vyhlašuje Klastr českých nábytkářů. Regionální kolo pro žáky z moravskoslezského a olomouckého kraje pořádala škola ve Frýdku-Místku. Do soutěže jsme vyslali dva žáky.
„Zadaný výrobek byl průměrně náročný a všichni soutěžící měli k jeho přípravě a nácviku stejné podmínky“ říká Lukáš Klézl, vítěz regionálního kola v konkurenci 21 soutěžících.
Zadaný výrobek byl zpracován pouze ručním nářadím a za pomoci el. vrtačky upnuté ve stojanu během pěti hodin. „Všechno se mi nepodařilo udělat perfektně, ale jsem se svou prací spokojený,“ dodává Lukáš. Je žákem prvního ročníku, a kromě učení ve škole pracuje i v domácí truhlářské dílně, řemeslo ho skutečně baví. Jistě i proto se přesným a pečlivým provedením výrobku umístil před řadou učňů posledního ročníku studia.
Druhý soutěžící Matěj Macháč obsadil v soutěži výborné sedmé místo.
Letošní účastníci dokazují, že úspěchy školy z minulých let nebyly náhodné. Před čtyřmi lety se náš žák stal ve svém oboru mistrem republiky, o rok později další reprezentant byl v celostátním finále „jen“ druhý.

Finále soutěže bude v rámci nábytkářského veletrhu MOBITEX v Brně začátkem března. Lukáš bude mít možnost poměřit svou řemeslnou zručnost s nejlepšími učni z celé republiky.