Naši žáci opět prokázali dobrou řemeslnou zručnost. V soutěži truhlářských učňů získali výborná umístění a navázali tak na úspěchy školy z minulých let.
Mistrovství České republiky oboru truhlář každoročně vyhlašuje Klastr českých nábytkářů. Regionální kolo pro žáky z moravskoslezského a olomouckého kraje pořádala škola ve Frýdku-Místku. Do soutěže jsme vyslali dva žáky.
„Zadaný výrobek byl průměrně náročný a všichni soutěžící měli k jeho přípravě a nácviku stejné podmínky“ říká Lukáš Klézl, vítěz regionálního kola v konkurenci 21 soutěžících.
Zadaný výrobek byl zpracován pouze ručním nářadím a za pomoci el. vrtačky upnuté ve stojanu během pěti hodin. „Všechno se mi nepodařilo udělat perfektně, ale jsem se svou prací spokojený,“ dodává Lukáš. Je žákem prvního ročníku, a kromě učení ve škole pracuje i v domácí truhlářské dílně, řemeslo ho skutečně baví. Jistě i proto se přesným a pečlivým provedením výrobku umístil před řadou učňů posledního ročníku studia.
Druhý soutěžící Matěj Macháč obsadil v soutěži výborné sedmé místo.
Letošní účastníci dokazují, že úspěchy školy z minulých let nebyly náhodné. Před čtyřmi lety se náš žák stal ve svém oboru mistrem republiky, o rok později další reprezentant byl v celostátním finále „jen“ druhý.

Finále soutěže bude v rámci nábytkářského veletrhu MOBITEX v Brně začátkem března. Lukáš bude mít možnost poměřit svou řemeslnou zručnost s nejlepšími učni z celé republiky.