Úvod » Aktuality, akce
03.11.2014

V široké nabídce školy si vybere každý!


Naše škola nabízí svým žákům nejen kvalitní odborné vzdělání, ale i řadu dalších možností a příležitostí.

Naše škola s téměř 150letou tradicí nabízí tři maturitní a devět učebních oborů - strojírenských, zemědělských, stavebních a dřevařských. Obory Mechanik strojů a zařízení, Zámečník, Obráběč kovů, Nástrojař, Zedník, Tesař, Truhlář, Instalatér a Opravář zemědělských strojů jsou velmi žádané strojírenskými a stavebními firmami. Také v zemědělství se začíná projevovat značný zájem o kvalifikované pracovníky, který není naše škola s jedinou třídou studijního oboru Agropodnikání v ročníku schopna uspokojit. Úspěšné absolvování studijního nebo učebního oboru na naší škole znamená jistotu nabídky zaměstnání, kterou zajistí velmi dobrá spolupráce školy s téměř 50 firmami. Je běžné, že firma nabídne žákovi práci již několik měsíců před tím, než školu úspěšně ukončí.
Výsledkem spolupráce se zaměstnavateli jsou i motivační odměny pro žáky prvního ročníku ve výši 500 Kč měsíčně. Příspěvky zaměstnavatelů na odměny dokazují, jak značný je nedostatek absolventů naší školy. V řadě oborů si s maturitním vysvědčením či výučním listem odnáší náš absolvent i řidičský nebo svářečský průkaz, a to vše zcela bez spoluúčasti rodičů.
Máme nabídku i pro studijně nadané žáky, kteří se v oboru Ekologie a biologie připravují na vysokoškolské studium přírodovědy (škola je fakultní školou Přírodovědecké fakulty UP Olomouc), veterinárního, všeobecného nebo zubního lékařství, farmacie i dalších oborů.
Z prostředků EU ve výši více než 30 miliónů Kč jsme vybudovali nové laboratoře pro biologii, fyziku a chemii, zakoupili deset nových klasických soustruhů a frézek, CNC strojírenské a dřevoobráběcí stroje, moderní vybavení pro zedníky a tesaře, počítače a dataprojektory. V poslední fázi je projekt nového vybavení pro instalatéry. Vlastní školní autoškola a svářečská škola je samozřejmostí. Když k tomu připočítáme aktivitu školy při přípravě na odborné a sportovní soutěže, pak jistě nepřekvapí, že žáci školy dosahují velmi dobrých výsledků v okresních, krajských i v celostátních odborných i sportovních soutěžích.
V letošním roce jsme žákům nabídli možnost zapojit se do práce chovatelského kroužku se zaměřením na chov papoušků, zájemci o jezdectví a chovatelství koní mohou využít spolupráce školy s rančem Hermelín, farmou Bludička nebo stájí Aranel v Hladkých Životicích. Připravujeme semináře volby povolání „Jak se stát lékařem, farmaceutem, učitelem..." a další aktivity a projekty.
Velkou radost máme z úspěchu žáka naší školy Tomáše Havrlanta (Agropodnikání), absolventa ZŠ Komenského 66 Nový Jičín, který byl jako jediný 17letý žák zemědělského oboru z ČR vybrán a dne 13. září 2014 zahájil dvouleté studium v Anglii. Přejeme mu úspěch a těšíme se na jeho dojmy a zkušenosti.
Nabídka a možnosti naší školy jsou jak pro studijně nadané, tak pro manuálně zručné a aktivní žáky skutečně mimořádné. Stačí je jen využít, z široké nabídky školy si jistě vybere každý. Další informace naleznete na www.tznj.cz; případné dotazy rádi zodpovíme osobně na dnech otevřených dveří nebo tel. číslech 731 446 916 (Kusý) nebo 736 769 889 (Trávníček).

PaedDr. Bohumír Kusý

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů