Úvod » Aktuality, akce
19.01.2015

Týdenní stáž oboru Ekologie a biologie na vysoké škole


Novojičínští středoškoláci a žáci základních škol na Univerzitě Palackého v Olomouci.
 

 

Stáž na UP Olomouc v roce 2015

Reportáž České televize:  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/415231100030113-udalosti-v-regionech/obsah/374244-ekologicke-kurzy-pro-stredoskolaky

Článek v univerzitním žurnálu: http://www.zurnal.upol.cz/prf/zprava/clanek/prirodovedci-probouzeli-u-stredoskolaku-zajem-o-vedu/

 

 

Stáž na UP Olomouc v roce 2014

V první polovině února proběhla unikátní akce ve spolupráci olomoucké univerzity, Střední školy technické a zemědělské v Novém Jičíně a základních škol. Týdenní souvislý studijní pobyt středoškoláků na univerzitě byl doplněn prezentačním dnem pro žáky základních škol.
V polovině února proběhla na přírodovědecké fakultě olomoucké univerzity akce Středoškolský týden. Studenti fakultní Střední školy technické a zemědělské Nový Jičín měli možnost v rámci jednoho týdne seznámit se s výzkumem a používanými metodami na katedře ekologie a životního prostředí.
Po čtyři dny byli studenti středoškolského oboru Ekologie a biologie rozděleni do skupin podle vybraných témat a pracovali na odborných projektech. Ve skupinách zaměřených na půdní a vodní prostředí odebírali vzorky půdy a vody a prováděli jejich chemický a mikrobiologický rozbor. Seznámili se s určováním vodních a půdních organismů. Jedna skupina si vyzkoušela sledování živočichů v terénu pomocí rádiových přístrojů. Všichni studenti svá data zpracovali a získané výsledky přednesli na závěr týdne formou prezentace.
Středoškoláci po celý týden bydleli na vysokoškolských kolejích a stravovali se v menze. Byla to tedy pro ně spolu s přednáškami a laboratorními cvičeními ochutnávka vysokoškolského studia „nanečisto".
V pátek přijeli za středoškoláky také žáci pěti základních škol z Nového Jičína, Suchdolu n.O. a z Fulneku. Studenti novojičínské technické a zemědělské školy spolu s pedagogy univerzity pro ně připravili jednodenní program. Byli přivítáni v aule Přírodovědecké fakulty UP, studenti jim předvedli výsledky svého týdenního pobytu formou prezentací a pak si prohlédli vysokoškolská pracoviště.
Pro středoškoláky i pro jejich kolegy ze základních škol to byly nové zážitky, které určitě budou motivací ke studiu.
Akce se uskutečnila v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji (NatTech).

 

článek v Deníku

 

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů