Úvod » Aktuality, akce
15.03.2013

Lyžařský výcvikový kurz


Ve dnech  10.3. – 15 .3. 2012 proběhl lyžařský výcvikový kurz na chatě Sabinka v Jeseníkách. Celkem se kurzu zúčastnilo 44 studentů a 4 instruktoři. Počasí bylo vyhovující a atmosféta příjemná. 
Ve dnech  10.3. – 15 .3. 2012 proběhl lyžařský výcvikový kurz na chatě Sabinka v Jeseníkách. Celkem se  kurzu zúčastnilo  44 studentů a 4 instruktoři. Opět jako loni studenti netrpělivě očekávali den „D" a před odjezdem jsme hlídali počasí, protože se blížilo jaro a někteří měli strach, že nebude sníh. V neděli ráno jsme měli sraz na parkovišti před školou, kde jsme naložili všechny věci do autobusu a vyrazili směr Jeseníky – Praděd. Počasí nám moc nepřálo. Při výjezdu na Ovčárnu nás sice přivítalo sluníčko, ale jen na chvíli. Při odpoledním výcviku už bylo zataženo a objevila se i mlha. Sněhu bylo hodně a všechny vleky byly v provozu. Všichni se těšili na první lyžování. Po ubytování jsme vyrazili na „malý Václavák", kde jsme se rozdělili do družstev a zkoušeli první „kroky" na lyžích..

Počasí po celý týden nám nepřálo, neustále byly mlhy, stále drobně sněžilo a v pátek se přidal velký vítr. To nás neodradilo a my jsme se neustále snažili  zdokonalovat  se v lyžařském umění.

Po dopoledním a odpoledním výcviku nás čekal zasloužený odpočinek na chatě. Večery jsme strávili  v klubovně, kde se každá třída snažila  vymyslet pro ostatní program. Někdy to vyšlo někdy ne. Rovněž v klubovně proběhla přednáška o lyžování na snowboardu.

V úterý, v rámci volného odpoledne jsme úspěšně pokořili Praděd a večer proběhla beseda se členem Horské služby, který nám povykládal něco málo o historii HS a udělil nám několik cenných rad jak se chovat v případě nouze a co nosit sebou při cestě do hor.

Určitě je dobré vzpomenout, že jsme nejezdili jen na sjezdových lyžích, ale i na krátkých lyžích (blade), které si studenti velmi oblíbily. Každý den jsme zařazovali výcvik na běžkách, aby se vystřídali všichni studenti.

Ve čtvrtek dopoledne jsme uspořádali závody ve slalomu. Odpoledne jsme lyžovali na všech sjezdovkách. Večer jsme vyhodnotily závody, rozdali jsme diplomy a drobné odměny. Rovněž jsme zhodnotily průběh kurzu a někteří studenti obdrželi speciální diplomy za různé aktivity na kurzu.

Navázali jsme nová přátelství i se spolužáky s jiných tříd. Rovněž jsme si přivezli namožené svaly a hry, které jsme hráli po večerech nás velmi sblížili a cítili jsme se více jako kolektiv.

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů