Úvod » Aktuality, akce
18.04.2013

Miroslav Zátopek druhý nejlepší v ČR


  Naše škola dosáhla historického úspěchu v celostátním kole soutěže odborných dovedností oboru Strojní mechanik – zámečník,

 

které pořádala SŠ technická a ekonomická v Brně ve dnech 16. – 17. 4. 2013.


Po slavnostním zahájení soutěžící odešli do dílny, kde během sedmi hodin měli za úkol vyrobit podle výkresové dokumentace funkční výrobek. Práce zahrnovala veškeré základní operace, které strojní mechanik bude ve své profesní praxi potřebovat: přesné měření a rýsování, výroba přesného otvoru či výroba metrického závitu a další operace.
Druhý den byl vyhrazen teorii a měření. Žáci formou testu odpovídali na odborné otázky. Museli měřit mikrometrem, měřit úhly nebo pomocí závitových měrek určit, o jaký druh závitu se jedná.
Pedagogický doprovod si během soutěže prohlédl prostory školy, proběhly exkurze do firem a zbyl čas i na velice prospěšnou výměnu zkušeností.
Náš žák celou soutěží prošel velice dobře. Po prvním dnu byl na prvním místě. Druhý den se již tak nedařilo, ale i přesto skončil celkově na druhém místě jen dva body za vítězem. Slavnostní předání cen proběhlo na krajském úřadu Jihomoravského kraje za účasti pozvaných hostů.
Je třeba poděkovat našemu žákovi Miroslavu Zátopkovi za vzornou reprezentaci školy a v profesním životě popřát vše nejlepší. Panu učiteli Jaromíru Kletenskému děkujeme za odbornou přípravu žáka.
Směle můžeme tvrdit, že příprava našich absolventů je na velice dobré úrovni a že i tento úspěch přitáhne vycházející žáky k řemeslu, které má „zlaté dno".

   Výsledková listina

   Tisková zpráva o soutěži, vydaná pořadatelem

Luděk Kostelník – VOP Fulnek

 

 

Vítězství v soutěži zámečníků

 

Dne 6.3.2013 proběhlo v Karviné krajské kolo soutěže KOVO JUNIOR 2013.

 

   Videoreportáž TV Polar

V konkurenci 20-ti žáků oboru strojní mechanik z deseti škol skvěle reprezentovali naši školu žáci odloučeného pracoviště Fulnek Miroslav Zátopek a Jan Zavadil. Soutěž se skládala z praktické části (výroba napínacího šroubu), měření a odborného testu.
Miroslav Zátopek zvítězil s celkovým počtem 94 bodů z možných 100 a postoupil tak do republikového finále. Druhý náš zástupce Jan Zavadil skončil pátý s počtem 82 bodů.
Blahopřejeme a děkujeme těmto dvěma žákům za vzornou reprezentaci školy.

Jaromír Kletenský

 

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů