Úvod » Aktuality, akce
23.11.2012

Šikovné ruce 2012


Již popáté se sešli žáci základních škol okresu Nový Jičín na soutěži Šikovné ruce. 

 

Čtyřicet žáků i s doprovodem dorazilo 23. listopadu na odloučené pracoviště naší školy do Fulneku, aby si zasoutěžili v manuálních dovednostech.

V úvodu žáky přivítal ředitel naší školy, popřál jim úspěch a připomněl, že pro soutěž není důležitá rychlost, ale spíše přesnost. Dále poděkoval sponzorům, bez kterých bychom tuto akci jen stěží zajistili. Poděkování patří městu Fulnek, firmě Romotop, NC Line Suchdol nad Odrou, Vlastimilu Dostálovi z Fulneku a firmě Elektro Zeman. Poté k žákům promluvil vedoucí výroby firmy NC Line Suchdol nad Odrou pan Zdeněk Dorotík, který apeloval na žáky, aby se učili a co nejlépe využili čas pro přípravu na své budoucí povolání.

Soutěž byla rozdělena do třech částí. V první části měli výhodu žáci, kteří pracují precizně. Soutěžící měli za úkol podle výkresů přerýsovat zadaný výrobek na polotovar. Každá nepřesnost byla trestána odečtením bodů. Po tomto kole bylo na prvním místě sedm soutěžících. V druhé části předvedli žáci své dovednosti při řezání ruční pilkou a při pilování dílu na požadovaný rozměr. Již po této disciplíně se podle předpokladů organizátorů začal počet možných vítězů zmenšovat. Poslední část soutěže se týkala jednoduché montáže obrázku, který si všichni mohli odnést domů na památku.

Pro všechny účastníky byla připravena prohlídka firmy Formprojekt Fulnek, kde měli žáci možnost prohlédnout si moderní stroje, které se při výrobě forem používají.

Jak soutěž dopadla? V soutěži družstev zvítězila ZŠ Komenského Fulnek zastoupená Adamem Seidlerem a Radkem Zlámalem, na druhém místě se umístili Martin Dostál a Vladimír Pešta ze ZŠ Komenského Odry a třetí byla ZŠ Komenského 66 Nový Jičín a její žáci Jiří Krejsa a Petr Ordelt. V soutěži jednotlivců byl nejúspěšnější žák Tomáš Kukura ze ZŠ Komenského 68 Nový Jičín, druhé místo obsadil Radek Zlámal ze ZŠ Komenského Fulnek a třetí byl Tomáš Mik ze ZŠ Komenského Odry.

Každý soutěžící si odnesl drobnou cenu. Třináct nejlepších si mohlo cenu vybrat, jednalo se o ceny z oblasti výpočetní techniky.
Na závěr je třeba poděkovat panu Kletenskému za přípravu soutěže, panu Vojtkovi a paní Pavelkové za hodnocení a dohled nad žáky. I přes drobné poranění, které vzniklo v zápalu boje, se všichni shodli na tom, že se příští rok opět rádi zúčastní.

Luděk Kostelník – VOP PV Fulnek

 

 

 

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů