Úvod » Aktuality, akce
07.12.2012

Odborná stáž učitelů


V průběhu měsíce října a listopadu proběhla stáž učitelů strojírenských předmětů v a.s. TATRA v Kopřivnici. Dvoutýdenní stáž byla organizována v rámci projektu IQ INDUSTRY.

Z naší školy se stáže zůčastnil ing. Svatopluk Vrážel.

První týden proběhla teoretická výuka v servisní škole TATRA, zaměřená na popis konstrukce stávající techniky produkované v této společnosti, např. nákladní automobily T 815, T 810 a TATRA FENIX.

Druhý týden byl zaměřen na prohlídku a praktické ukázky přímo z výrobních prostor společnosti TATRA nebo i z dalších sesterských organizací sídlících v bývalém areálu TATRY, včetně firmy TAWESCO s r.o., patřící společnosti PROMET GROUP.
Během tohoto týdne byli stážisté postupně seznamováni s výrobou a montáží jednotlivých dílů, podskupin a celků vyráběných ve společnosti.

Průběh stáže hodnotí ing. Vrážel na výbornou. Umožnila mu opět nahlédnout do reálných výrobních provozů, oživit znalosti a seznámit se s výrobními postupy typickými pro výrobu a montáž speciálních nákladních automobilů. Patří za to dík organizátorům projektu a a.s. TATRA.

 

   Projekt IQ INDUSTRY.

 

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů