Úvod » Aktuality, akce
19.11.2010

Mimořádný úspěch – škola třetí v ČR!


Mimořádného úspěchu dosáhli žáci Střední školy Šenov u Nového Jičína na republikovém finále ve fotbale, které proběhlo 4. a 5.11. 2010 v Ostravě.
Mladí fotbalisté do šestnácti let dokázali vybojovat bronzové medaile v mimořádně náročné konkurenci velkých středních škol z Ostravy, Brna a Příbrami. Ve všech těchto městech se hraje první fotbalová liga i nejvyšší dorostenecká soutěž, naši kluci hrají okresní a krajské přebory.
Taktika byla tedy jasná - alespoň v jednom utkání překvapit mimořádně zkušeného soupeře. A to se podařilo hned v prvním utkání, ve kterém porazili mužstvo ISŠ Příbram 2:1. Pouhých patnáct minut po vítězném utkání museli nastoupit proti fotbalistům z Brna, kterým podlehli 5:0. Druhý den nejdříve Příbram sehrála vyrovnané utkání (3:3) s Brnem a v posledním utkání nastoupili naši kluci proti SŠ Ostrava - Kunčice. Prohra s jednoznačně nejlepšími fotbalisty na turnaji už nemohla nic změnit na historickém úspěchu Střední školy Šenov u Nového Jičína.
Na úspěšné cestě do republikového finále museli naši žáci porazit ve čtyřech dnech v období od 5.10. do 5.11. 2010 silná mužstva středních škol z Nového Jičína, Bílovce, z Krnova, Frýdku-Místku, Havířova, Zlína, Olomouce a Příbrami, poraženi byli jen Brnem a Ostravou.
Poděkování za bojovnost a víru v úspěch si zaslouží naši fotbalisté, učitel a trenér Pavel Dubec i učitel Petr Šustala jako vedoucí družstva. Chtěl bych poděkovat také všem, kteří nám drželi celý měsíc palce, zvláště pak rodičům našich kluků a trenérům, kteří naše kluky ve fotbalových klubech připravují. Bez jejich podpory a obětavé práce by naše škola v republikovém finále bronzová nebyla.
Jako ředitel školy mám velmi dobrý pocit především z toho, že tento úspěch není jediný. Žák Michal Mikulec zvítězil v 18.ročníku celostátní soutěže v matematice, chlapci učebního oboru zedník zvítězili v krajské soutěži zručnosti a postoupili do celostátního kola, ve stejné soutěži obsadili truhláři třetí místo v kraji a stolní tenisté zvítězili v okresním přeboru středních škol ve stolním tenise a postoupili do kraje. Škole se daří a tyto výsledky jsou toho důkazem.
PaedDr. Bohumír Kusý

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů