Úvod » Aktuality, akce
16.04.2018

V krajských soutěžích jsme velmi úspěšní


Budoucí truhláři z Nového Jičína jsou nejlepší v kraji a postupují do celostátní soutěže.
V poslední době si připsali na odborných soutěžích na své konto řadu úspěchů, včetně prvenství, které přivezli z hanácké metropole budoucí truhláři.

Na konci března se ve Střední polytechnické škole v Olomouci konalo regionální krajské kolo celostátní soutěže truhlářů pod záštitou Klastru českých nábytkářů. Novojičínská škola měla své dva zástupce Jiřího Zuzaňáka a Vojtěcha Klézla a oba výborně předvedli svůj um. „Za zavřenými dveřmi soutěžili čtyři hodiny žáci z devíti škol z Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Každá škola měla své dva zástupce. Po čtyřech hodinách bylo vyhodnocení soutěže zástupcem instituce Klastr s dalšími odborníky v oboru dřevo," uvedl Zdeněk Černoch, který má odborný výcvik truhlářů na Střední škole technické a zemědělské Nový Jičín na starost a byl se svými svěřenci v Olomouci na místě.

Porotě se práce výše jmenované dvojice nadmíru líbila, což ocenila při celkovém hodnocení. Jiří Zuzaňák, student II. ročníku, získal 3. místo a o ročník starší Vojtěch Klézl dosáhl na příčku nejvyšší. „Je vidět, že jste přijeli z dobré školy," pronesl při předávání cen jeden z porotců. Odbornými výkony učňů tak cesta Střední školy technické a zemědělské Nový Jičín v rámci soutěží nekončí na Hané, ale pokračuje dále na jih. „Skvělým výsledkem si naše škola zajistila postup do celostátního finále, které bude na brněnském výstavišti i za účasti žáků ze Slovenska, Polska a Maďarska," pochvaluje si Zdeněk Černoch.

Za zmínku stojí také fakt, že ani další zástupci školy se neztratili na nedávných odborných soutěžích. Pomyslný bronz získali obráběči kovů, zedníci i zámečníci, a ani ti nebudou chybět na celostátním klání.


Zdroj: https://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/budouci-truhlari-z-noveho-jicina-jsou-nejlepsi-v-kraji-20180414.html

 

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů