Úvod » Aktuality, akce
24.09.2016

Exkurze na Šumavu


V neděli 18. září 2016 odstartovala naše výprava na Šumavu.
Po zdlouhavé cestě jsme dorazili do Modravy a po ubytování jsme vyrazili na Tříjezerní slať. Nezastavilo nás ani špatné počasí, ani únava.
Další den jsme i přes deštivé počasí vyrazili přes Hradlový most k Turnerově chatě, kde jsme očekávali setkání s vydrou říční. K našemu zklamání jsme viděli pouze jednu a to řeku Vydru, která ale patří k našim nejkrásnějším díky své rezavé barvě připomínající pivo. Poté jsme se vydali do Srní, kde jsme se prošli po nově vybudované vlčí stezce. Se zatajeným dechem jsme spatřili prvního vlka a později jsme zpozorovali zbytek smečky. Tajemnou atmosféru podkreslilo i mlhavé počasí a o zážitky nebyla nouze. Další zástavkou byla slavná chaloupka z filmu „Pod Jezevčí skálou" a „Za Trnkovým keřem".
Následující den nás zavedl na Březník a Modravské lesy a pláně. Podél Modravského potoka se rozprostíraly porosty zničené vichřící a kůrovci a my jsme se na vlastní oči přesvědčili, že si příroda poradí a lesy se znovu i po takové katastrofě obnovují samy. Po odpočinku v informačním centru naše cesta pokračovala po hřebeni Březníku až k Cikánské slati. Přes Cikánskou slať jsme přešli po dlouhém dřevěném povalovém chodníku obklopeném četnými mokřady, jezírky a přirozeně zanechanými lesními porosty. Úspěšně jsme došli zpět do Modravy, kde jsme zhlédli výstavu obrazů vystihujících krajinu Šumavy. Stojí za zmínku i obchod s vyřezávanými dřevěnými výrobky. Celý den až do večera nás doprovázelo slunné počasí.
Poslední den nás očekával návrat z tiché šumavské přírody domů.
Žáci IV. B

 

 

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů