Úvod » Aktuality, akce
17.10.2016

Česko-slovenská interliga

Turnajem v Kežmarku začal šestý ročník Česko-slovenské interligy. Opět jsme byli velmi úspěšní.

V pátek 14. 10. 2016 jsme vyjeli autobusem na 1. kolo dalšího (šestého) ročníku mezinárodní soutěže Česko – slovenské interligy na Slovensko do Kežmarku. Soutěže se zúčastnilo 19 našich žáků denního studia pod vedením čtyř učitelů. Na Slovensku nás přijali velmi přátelsky a organizaci celé soutěže zvládli perfektně.

Naši žáci důstojně reprezentovali školu a zvítězili v celkovém vyhodnocení 1. kola, kdy děvčata vyhrála soutěž ve volejbale, chlapci vyhráli jízdy zručnosti, ve florbale jsme byli druzí a stolním tenisu čtvrtí. Volejbalistky podaly přesvědčivý výkon, i když družstvo postrádalo tři výborné hráčky, které již ukončily studium maturitou a byly nahrazeny hráčkami z 1. ročníku. Nejlepší hráčkou byla vyhodnocena Hana Reková z 2.B. Taktéž řidiči při jízdách zručnosti překvapivě porazili Kežmarok a tím přerušili tradici výher domácích.
Akce proběhla v přátelském duchu, s již tradiční pohostinností a vřelým přijetím kežmarské školy.

Podrobná zpráva a výsledky - zde ke stažení.

Mgr. Hana Fingerhúttová

ČESKO-SLOVENSKÁ INTERLIGA je soutěž s mnohaletou tradicí. Vznikla jako pokračování zaniklé Česko-polské interligy. Jde o soutěž zemědělských středních škol. Tradičními disciplínami jsou především soutěže družstev ve volejbalu (dívky) a v jízdě zručnosti traktorem a osobním autem (zpravidla chlapci). Později přibyly soutěže ve stolním tenisu a florbalu.

Interligu organizují jako vzájemnou soutěž čtyři školy: Střední škola technická a zemědělská Nový Jičín, Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov p.R., Stredná odborná škola polytechnická Liptovský Mikuláš a Stredná odborná škola Kežmarok. Soutěže se konají střídavě na všech zúčastněných školách.

V posledních letech se ustálil systém dvou kol (turnajů) ročně, přičemž čtyři kola tvoří jeden "ročník" soutěže. Pět ročníků tedy znamená desetiletou tradici Česko-slovenské interligy. Každé kolo má svou výsledkovou listinu, tedy i své vítěze v každé disciplíně. Výsledky všech čtyř kol se sčítají a při závěrečném jsou vyhlášeny i výsledky za celý ročník.

V. ročník (2014 - 2016)

duben 2016 - Liptovský Mikuláš

Zvítězili jsme v turnaji Česko-slovenské interligy v Liptovském Mikuláši a také v celém V. ročníku této soutěže.

Ve dnech 22.4. – 23.4.2016 se v Liptovském Mikuláši na Stredné odborné škole polytechnické konalo 4.kolo 5.ročníku INTERLIGY 2014 – 2016. Jedná se nejen o sportovní, ale i společenské setkání žáků středních zemědělských škol z různých regionů. V Liptovském Mikuláši nás tradičně pohostinně přivítali, v úvodním ceremoniálu jsme obdivovali krásu slovenského folklóru, kdy žáci místní školy předvedli folklórní taneční a hudební ukázku.
Soutěže proběhly ve sportovní hale v blízkosti termálního koupaliště v přátelské atmosféře za vzájemné podpory žáků, pořadatelů, vedoucích týmů i diváků.
Soutěžilo se ve volejbale dívek, florbale chlapců, stolním tenise a jízdách zručnosti. Turnaj ve volejbale vyhrály naše studentky po přesvědčivém výkonu, také florbal vyhráli naši studenti, v jízdách zručnosti jsme se umístili na 2.místě, ve stolním tenise na 4.místě. V celkovém hodnocení 4.kola jsme získali 1.místo.
Zúčastnilo se 20 studentů naší školy, všichni podali krásné výkony a po zásluze získali vítězství nejen v tomto turnaji, ale i v celkovém pořadí 5. ročníku Interligy.

Děkujeme všem zúčastněným žákům naší školy za důstojnou a zodpovědnou reprezentaci.