Úvod » Aktuality, akce
22.03.2016

Lyžák 2016


Již druhým rokem na Barborce jsme 21.2.-26.2.2016 absolvovali lyžařský a snowboardový kurz v Jeseníkách.

73 žáků naší školy bylo v neděli dopoledne připraveno a také odjelo na kurz, kde nás na Ovčárně přivítala mlha a déšť. Ubytovali jsme se na chatě Barborka, která již v tu chvíli praskala ve švech, ale jak se říká: "Dobrých lidí se vejde hodně".
Během pěti dnů jsme lyžovali, snowboardovali a běžkovali na přírodním sněhu, střídalo se typické počasí pro Praděd – mlha, vítr, zataženo......, ale na úterní vycházce i krásná modrá obloha, azuro a sluníčko.
Žáci byli rozděleni do pěti lyžařských a dvou snowboardových družstev podle dovedností a výkonnosti. Každé družstvo jezdilo pod vedením svého učitele, se kterým si na běžkách udělalo i půldenní túru na Praděd, respektive Švýcárnu (jedna z nejstarších chat v oblasti). Ve čtvrtek večer jsme kurz vyhodnotili, předali diplomy a sladkosti pro nejlepší lyžaře a snowboardisty, pro nejlepší žáky, kteří udělali největší pokrok a zlepšení.
Po večeři vždy následoval večerní program, přednášky – hlavně ta s vedoucím Horské služby byla super, sledovali jsme Krakonoše a lyžníky, výhru Sparty, Arsenal.....
Děkuji všem žákům, pedagogům a zdravotnici za spolupráci, atmosféru, za průběh celého LVVK. Jsem rád, že jsme neřešili žádná kázeňská opatření, byli pouze jednou v nemocnici s pohmožděnou rukou (při počtu 73 žáků super), že žáci byli slušní, dochvilní, disciplinovaní, spolupracovali s vedoucími......, a proto přeji všem studentům, pedagogům více takovýchto povedených nejen sportovních akcí na naší škole.

Pavel Dubec

 

 

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů