Úvod » Aktuality, akce
21.03.2016

Soutěže odborných dovedností


Ve finále zámečnické soutěže KOVO Junior byl Petr Hub osmý v ČR.

Videoreportáž o úspěchu Petra Huba v celorepublikovém finále soutěže KOVO JUNIOR je zde: http://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000003814/petr-hub-z-noveho-jicina-ve-finale-kovo-junior

 

Vyhlašovatelem celostátní profesní soutěže KOVO JUNIOR je Cech KOVO ČR. Celostátní soutěž je zařazená do soutěže „České ručičky", jejímž vyhlašovatelem je Jihomoravský kraj. Soutěž je určena pro žáky 2. a 3. ročníku oboru 23-51-H/01 Strojní mechanik. Naše škola byla pořadatelem regionálního kola pro Moravskoslezský kraj.

Soutěžící se sjeli z celého kraje 15. března 2016 do našich dílen na odloučeném pracovišti Šenovská. Supervizorem, který dohlížel na odbornou úroveň soutěže, byl pan Tomáš Najvar - zástupce VOP CZ s.p., Šenov u Nového Jičína. Zúčastnilo se 10 soutěžících ze stejného počtu škol.

Náš zástupce v soutěži Petr Hub (třída 3NS) zvládl zadané úkoly nejlépe a stal se s výrazným náskokem vítězem krajského kola.

Můžete se podívat na reportáž ze soutěže, kterou natočila a vysílala TV Polar: video je zde.

 

 

Další odbornou soutěží byla soutěž UČEŇ INSTALATÉR pořádaná pod záštitou Cechu topenářů a instalatérů ČR a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Krajské kolo se konalo v Havířově. Naši žáci byli v konkurenci 12-ti účastníků ze šesti škol úspěšní: Michal Pustějovský obsadil v soutěži jednotlivců 3. místo a spolu se Štěpánem Škodou (6.) získali v soutěži družstev druhé místo.

 

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů