Úvod » Aktuality, akce
18.12.2015

Červená stužka 2015


Dne od 1. 12. 2015 proběhla na naší škole každoročně konaná charitativní akce Červená stužka.

Červená stužka se během let stala symbolem solidarity s HIV pozitivními lidmi a nemocnými AIDS a symbolizuje boj proti HIV a AIDS.
V rámci sbírky Červená stužka prodávali naší studenti tento symbol jako drobný odznáček v podobě červené stužky, jehož cena je 20,- Kč. Jeho koupí lidé přispívali na činnost společnosti ČSAP – prevence, provoz Domu světla , bezplatné testování apod.
Tento rok si sbírku vzala na starost třída 3. A. Naši studenti se vydali do širokého okolí Nového Jičína – navštívili Kopřivnici, Ostravu, Olomouc, Příbor, Hranice na Moravě a mnoho dalších měst. Úkolem tedy bylo nejen prodat co nejvíce odznáčků, ale také informovat širokou veřejnost o problematice HIV / AIDS, lidé totiž často prosazují názor, že „ jich se to netýká ", že „ si za to mohou sami ", opak je ale pravdou a HIV / AIDS může postihnout každého z nás. Studenti se i přes tyto názory velmi snažili a jejich celková částka sběru byla 6 662,- Kč. Patří jim velké poděkování za to, s jakým elánem se do této akce zapojili.

 

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů