Úvod » Aktuality, akce
17.10.2017

Sportovní kurzy


I v roce 2017 proběhly tradiční sportovní kurzy - přímořský v Itálii a cyklistický v tuzemsku.

Na STK jsme odjeli dne 15. 09. 2017 v 9:00 hod. patrovým autobusem, protože letošního kurzu se zúčastnilo 64 studentů. Čekala nás dlouhá cesta do jižní části Itálie – na poloostrov Gargáno. Cestu i pobyt zajišťovala CK Victoria, se kterou již spolupracujeme několik let a jsme spokojeni jak se zajištěním služeb, tak i s cenovou nabídkou. Do Gargána, kemp Stella del Sud jsme dorazili v sobotu 16. 09. 2017 v 7.30 a čekalo na nás slunečné počasí, teplé moře, tedy ideální podmínky pro náš kurz. Výhodou této destinace je pozvolný přístup do moře, písčité pláže, hřiště na plážový volejbal a možnost hrát plážovou kopanou. V kempu jsme využívali i tenisový kurt a hřiště s umělým trávníkem, na kterém se hrála kopaná. Po celou dobu pobytu bylo počasí ideální pro naše sportovní aktivity, pouze se nepodařilo kvůli větrnému počasí uskutečnit výlet do mořských jeskyní.
Během našeho kurzu jsme uskutečnili výlety – terénním vozidlem do přírodní rezervace Foresta Umbra, projížďka na koních v olivových hájích, návštěva trhů, prohlídka historického města Peschici s návštěvou tradiční italské restaurace.
Do Nového Jičína jsme se vrátili po bezproblémové cestě 24. 9. 2017 v 15.30 hod.

Mgr. Hana Fingerhúttová
 

 

 

Kurz 2016 v Itálii byl poněkud více adrenalinový kvůli krátkému, ale intenzívnímu přívalovému dešti, přesto se moc líbil. A výborný byl i tuzemský kurz na Čeladné.

Na STK jsme odjeli dne 16. září 2016 dvěma autobusy, protože letošního kurzu se zúčastnilo 70 žáků. Čekala nás dlouhá cesta do jižní části Itálie – na poloostrov Gargáno. Cestu i pobyt zajišťovala CK Victoria, se kterou již spolupracujeme několik let a jsme spokojeni jak se zajištěním služeb, tak i s cenovou nabídkou.

Do Gargána, kemp Stella del Sud, jsme dorazili v sobotu ráno a čekalo na nás krásné slunečné počasí, teplé moře, tedy ideální podmínky pro náš kurz. Výhodou této destinace je pozvolný přístup do moře, písčité pláže, hřiště na plážový volejbal a možnost hrát plážovou kopanou. V kempu jsme využívali i tenisový kurt a umělé hřiště, na kterém se hrál fotbal.

V pondělí 19. září dorazily silné přeháňky, které způsobily zaplavení kempu. Stany byly úplně vyplaveny. Brodili jsme se po kolena ve vodě, bahně a vynášeli jsme věci ze stanů do chatek, které nám dala paní delegátka k dispozici. Déšť neustával a během pár hodin jsme byli evakuovaní do městské sportovní haly v Rico de Garganicu, kde jsme strávili noc (100 lidí v tělocvičně na lehátkách). Tak jsme vyzkoušeli, jak naši studenti s pedagogy zvládnou extrémní situaci a nutno říci – perfektně, v klidu a ukázněně, i když ještě v noci byla silná bouřka. Také Italové se o nás postarali výborně, byl zajištěn dostatek jídla i pití, nocleh dle možností. Následující den jsme byli převezeni zpět a přestěhováni do hotelu Royals Gate****, který se nachází 100 m od kempu Stella del Sud. Na základě dohody s CK Victoria jsme zůstali do konce pobytu v hotelu.

Ve středu jsme už pokračovali ve sportovních činnostech dle plánu STK a také se uskutečnily výlety – terénním vozidlem do přírodní rezervace Foresta Umbra, projížďka na koních v olivových hájích, návštěva trhů, prohlídka historického města Vieste.
Do doby odjezdu jsme stihli všechny naplánované činnosti i s poznávacími akcemi.
Do Nového Jičína jsme se vrátili po bezproblémové cestě v neděli 25. září 2016.

Mgr. Hana Fingerhúttová

V druhé polovině září se uskutečnil sportovní kurz v Čeladné na chatě Dukla. V pěti dnech žáci plnili různé sportovní úkoly, poznávali okolí, jezdili na kole.
Vyvrcholením byl závod v triatlonu, kde si žáci změřili svoji výkonnost v běhu, jízdě na kole a střelbě ze vzduchovky. Vítězem se stal Dominik Kowalík. Tato akce podařila i díky počasí, které nám přálo.

Mgr.Petr Šustala

 

 

2015   ------------------------------------------------------------------------------------

 

Ve dnech 4.9. – 13.9.2015 se konal sportovně turistický kurz v Itálii pro žáky 3. ročníku. Zúčastnili se žáci 3.A, 3.B, 3.U, 3. MS, 3.OT, 3.IZ, 2. OS a 4.A ( 3 žáci 4.A byli náhradníky pro případ zrušení účasti některého z 3.ročníku).
Z Nového Jičína jsme vyjeli autobusem ve 13 hodin, cesta byla časově náročná, na místo jsme dorazili v devět hodin ráno a čekalo nás osm dní u moře. Přivítalo nás krásné prostředí Palmové riviéry s písečnými plážemi a kouzelnou atmosférou. Během pobytu jsme hodně sportovali (hráli jsme plážový volejbal, kopanou, basketbal a další sporty – plavání, posilování, vytrvalostní běh). 20 žáků s pedagogickým dozorem využilo možnost návštěvy Říma včetně Vatikánu. Během celého pobytu jsme byli ubytovaní v kempu Riva Nuova, který je umístěn jen 100 metrů od moře a má k dispozici sportoviště, bazény a posilovnu. Část studentů měla zaplacenou polopenzi, druhá část si vařila sama. Celý pobyt jsme si užili bez zdravotních problémů. Moc se nám tam líbilo, hned bychom jeli znovu!

Mgr. Hana Fingerhúttová

 

 

 

 

 

 

Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, příspěvková organizace
U Jezu 7, 741 01 Nový Jičín
IČ: 00848077
Tel.  556 706 301 


Ochrana osobních údajů